Styl, szyk i elegancja – czyli nowe zapalniczki marki MOYA

2021-01-27

Do sklepów, działających przy stacjach paliw MOYA, zawitała nowa odsłona zapalniczek, przygotowanych specjalnie dla marki MOYA przez firmę Clipper i artystę Szymona Chwalisza.  Zapalniczki występują w czterech wariantach wizualnych, prezentujących różne style artystyczne. Jest to kolejny produkt marki własnej, który zadebiutował w ostatnim czasie w portfolio produktów  sygnowanych logo MOYA.

Nowa linia zapalniczek to krok w stronę klientów, którzy oprócz praktyczności przedmiotów codziennego użytku przywiązują wagę także do stylu i designu. Dwa z czterech wariantów tych produktów występują w stylu przypominającym współczesne komiksy. Przedstawiają one ciężarówkę i kultowego już fiata 126P w barwach charakterystycznych dla MOYA. Druga linia wizualna to ciemne barwy i delikatne motywy, nawiązujące do wyszukanych tatuaży. Wszystkie grafiki zaprojektował specjalnie na potrzeby sieci MOYA uznany artysta Szymon Chwalisz.

- Sztuka przechodzi dziś z galeryjnej sfery sacrum do mainstreamowego designu. Dla mnie, jako artysty, galerią stała się każda przestrzeń estetyczna, w której przebywamy. Obcujemy z designem na każdym kroku. Zapalniczka poza formą samą w sobie jest ozdobiona moją sztuką, tym samym stając się czymś wyjątkowym, nietuzinkowym, kolekcjonerskim. Możliwość prezentowania jej na stacjach paliw wydała mi się rewelacyjnym pomysłem i może dzięki takim małym krokom oswajania ludzi ze sztuką w przestrzeni uda się skłonić odbiorców produktu do refleksji, odkrycia metafory, zadania pytania. Mnie, jako artyście, zawsze na tym najbardziej zależało – mówi Szymon Chwalisz, autor projektu graficznego nowych zapalniczek.

- Po spotkaniu z działem marketingu firmy Anwim doszliśmy do wniosku, że trzeba stworzyć takie wzory, które gościom stacji będą kojarzyły się bardzo pozytywnie, jednocześnie nostalgicznie. Wzory małego fiata i ciężarówki skierowane są do nieco starszych odbiorców, którzy pamiętają motoryzację lat 80. Niemniej są na tyle nowoczesne, że przyciągną także młodszych odbiorców, nawiązując także do stylu współczesnych komiksów. Wzór złoty z twarzą kobiety to już bardziej luksusowa forma designu. Z jednej strony minimalizm, ale też styl i szyk. Taka zapalniczka wkomponuje się fenomenalnie w przestrzeń eleganckiej, kobiecej torebki. Wzór z motocyklem miał być skierowany do osób, które poruszają się na jednośladach, choć wydaje mi się, że znajdzie on też odbiorców wśród tych, którzy o motocyklowej wolności dopiero marzą. Zawsze warto tworzyć dla marzycieli... może ta kolekcja jest właśnie dla nich… – dodaje Szymon Chwalisz.

Szymon Chwalisz to malarz, grafik, ilustrator i rysownik, absolwent WPA – UAM. Specjalizuje się w technice malarskiej – aerografu. Jest twórcą i autorem m.in. „Woodstockowych Gitar” – ręcznie malowanych instrumentów, na których portretuje artystów występujących na Przystanku Woodstock. Gitary te co roku licytowane są podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzyskując rekordowe kwoty i plasując się w czołówce najwyżej licytowanych przedmiotów.

Jest autor ręcznie malowanych kasków dla sportowców takich jak Karolina Pilarczyk, Maciej Kot czy Kajetan Kajetanowicz. W 2017 roku wspólnie z gitarzystą Guns`n Roses – Slashem zaprojektował i pomalował wyjątkową gitarę, którą także przekazano na WOŚP i wylicytowano za ponad 60 000 zł.

W technice aerografu Szymon stworzył także wiele ilustracji, m.in. okładki płyt zespołów Big Cyc i Urszuli, oraz okładki książek.

Clipper jest kultową marką nie tylko wśród miłośników tytoniu. Od wielu lat marka prezentuje swoje produkty w oryginalnych wzorach i nadrukach. Jest to gratka dla pasjonatów, którzy dumnie prezentują swoje kolekcje zapalniczek Clipper w setkach wariantów. Marka obecna jest w 130 krajach na całym świecie. Nowe zapalniczki MOYA, które mogą posłużyć również jako zatyczki do wina, bądź ubijaczki do tytoniu, będą stanowiły kolejny pożądany element kolekcji fanów tej marki.


2021-04-19
MOYA Zawoja – czyli kolejna stacja w niebiesko-czerwonych barwach
W Zawoi (woj. małopolskie), u stóp Babiej Góry, została otwarta nowa stacja paliw MOYA. Stacja jest idealnym punktem tankowania wszelkich pojazdów oraz miejscem, w którym można zrobić zakupy i smacznie zjeść. Obiekt dostosowany jest także do obsługi pojazdów ciężarowych, a...
2021-04-15
Nowa stacja własna sieci MOYA w Pruszkowie k. Warszawy
Sieć stacji paliw MOYA konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju. Kolejne stacje w niebiesko-czerwonych barwach systematycznie pojawiają się na mapie Polski. Jedną z ostatnich jest punkt w Pruszkowie, znajdującym się w Aglomeracji Warszawskiej. Jest to stacja własna należąca do spółki Anwim, właściciela sieci. Now...
2021-04-14
Anwim S.A. debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych
15 kwietnia 2021 r. będzie miał miejsce debiut obligacji wyemitowanych przez Anwim S.A. na rynku Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W obieg zostanie wprowadzonych 50 tys. obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1000 zł każda...
2021-04-01
Wielkanocne menu na stacjach paliw MOYA
Sieć stacji paliw MOYA nie tylko podąża za obowiązującymi na rynku paliwowym trendami, ale także je wyznacza. Marka jest jednym z liderów we wprowadzaniu rozwiązań oryginalnych i nieszablonowych. Za przykład posłużyć może wielkanocna nowość, czyli specjalny MEGA hot-dog z białą...
2021-04-01
Zielona energia na stacjach paliw MOYA
Anwim S.A., operator sieci stacji paliw MOYA nawiązał współpracę ze spółką Axpo Polska sp. z o.o. na dostawy energii elektrycznej. Energia elektryczna oferowana przez Axpo pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Tym samym, Anwim S.A. dołączył do grona „Firm z dobrą...
MAPA STACJI