Firma Anwim S.A., operator sieci stacji paliw MOYA, nie zwalnia tempa rozwoju. W połowie lipca pod szyldem marki MOYA uruchomiono 150. placówkę, a w ubiegłym tygodniu 151 stację. Tym samym sieć dynamicznie umacnia swoją pozycję na polskim rynku sprzedaży paliw i zajmuje 6. miejsce pod względem liczby obiektów, działających w barwach jednej sieci.
Od początku roku do sieci dołączyło 21 stacji, z czego 9 to obiekty własne firmy Anwim S.A. w tym 2 stacje automatyczne, pozostałe placówki należą do niezależnych właścicieli i przystąpiły do sieci na podstawie umowy franczyzowej. Znaczna część nowo otwartych stacji jest ulokowana w dużych miastach lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie, głównie w województwie śląskim. W kwietniu otwarta została także pierwsza stacja własna w Warszawie przy ul. Ordona. Nowe stacje automatyczne, przeznaczone do obsługi klientów flotowych, tak jak pozostałe tego typu znajdują się w strategicznych punktach tranzytowych. Oprócz konsekwentnie realizowanego planu dalszego wzrostu, marka MOYA stale rozwija koncepty sklepowe i gastronomiczne obecne na stacjach sieci. Z otwarciem warszawskiej stacji zainaugurowano działanie autorskiej koncepcji bistro - Pizza & Caffe MOYA.
W ramach realizacji tegorocznego planu, na początku lutego spółka oddała do użytku stację własną w Rudzie Śląskiej, a pod koniec kwietnia w Warszawie przy ul. Ordona 1A. Wyznaczyła ona jednocześnie dalszy kierunek rozwoju koncepcji sklepów na stacjach MOYA. W ostatnim czasie uruchomiono także 5 stacji w aglomeracji śląskiej: 2 placówki w Siemianowicach Śląskich i po jednej w Katowicach, Sosnowcu i Świerklanach. Niektóre z nich to obiekty funkcjonujące wcześniej w innych barwach, część to całkiem nowe inwestycje. Wszystkie spełniają najwyższe standardy sieci zarówno pod kątem oferty paliwowej jak i rozbudowanej oferty gastronomicznej.
„Do końca roku planujemy jeszcze oddanie m.in. stacji w Szczecinie, Opolu oraz w Zatorze, po sąsiedzku z największym parkiem rozrywki w Polsce” - mówi Agata Stanicka, zastępca dyrektora ds. operacyjnych MOYA.
Równocześnie, w ramach funkcjonowania sieci MOYA, dalej konsekwentnie rozwijany jest segment stacji automatycznych. W tym roku oddano już do użytku stację w Rusocinie obok Pruszcza Gdańskiego oraz nowoczesny obiekt przy terminalu kontenerowym w Gdańsku. W zeszłym roku pracę rozpoczęło pięć obiektów przeznaczonych dla przewoźników - w Porcie Świecko, Gorzyczkach, Gdyni, Lublinie i Jankach.
„Stale rozwijamy też usługi związane z obsługą programu flotowego MOYA Firma, dzięki czemu rozwiązanie to staje się coraz bardziej kompleksowe i przyciąga nowych klientów z segmentu transportu ciężkiego. Dzięki dogodnym lokalizacjom stacji MOYA w pobliżu przejść granicznych i parków logistycznych oraz przy głównych trasach tranzytowych jesteśmy wiarygodnym partnerem dla klientów flotowych.” - dodaje Paweł Grzywaczewski, Członek Zarządu spółki Anwim.
Taki dynamiczny przyrost to wyzwanie pod względem promocji nowych obiektów i zwiększania rozpoznawalności. Z tego względu prowadzonych jest obecnie szereg działań, mających na celu zwiększenie rozpoznawalności marki MOYA, a w konsekwencji pozyskanie nowych klientów. W wykorzystaniu jest większość dostępnych kanałów komunikacji, ale przede wszystkim te, które pozwalają być blisko obecnych i potencjalnych klientów.
Ogół działań operacyjnych i wizerunkowych prowadzi do stałego umacniania pozycji spółki w ogólnopolskich rankingach. W ostatnim zestawieniu „1000 Największych firm w Polsce”, opracowanym przez Gazetę Finansową spółka Anwim S.A. znalazła się na 131. miejscu z przychodem na poziomie 2 587 032 tys. zł w 2016 roku. Z kolei na liście 500 dziennika Rzeczpospolita, spółka awansowała na 129. miejsce w stosunku do pozycji 138. z ubiegłego roku.