O marce MOYA

MOYA to najszybciej rozwijająca się, partnerska sieć stacji paliw w Polsce

MOYA to założona w 2009 roku, należąca do spółki Anwim S.A., ogólnopolska sieć stacji paliw. Obecnie działa w niej prawie 350 placówek, w tym ok. 80 stacji własnych. Stacje sieci MOYA obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, przy drogach lokalnych i w miastach. Oferują one pełną gamę usług od sprzedaży paliwa, przez własny koncept kawiarniano-gastronomiczny Caffe MOYA, sklep, aż po myjnie i ofertę kierowaną do klientów biznesowych. Wszystkie stacje działające w ramach sieci spełniają jednolite standardy obsługi i jakości. Gwarancją jakości paliwa na stacjach w barwach MOYA jest niezależny program badania paliw – TankQ. Sieć stacji paliw MOYA jest liderem na polskim rynku pod względem dynamiki rozwoju. 

PROGRAM KONTROLI
JAKOŚCI PALIW
KARTY FLOTOWE
I RABATOWE
SZEROKIE WSPARCIE
DLA FIRM
TRANSPARENTNE I ETYCZNE DZIAŁANIA BIZNESOWE

Od maja 2019 r. Anwim S A. dołączył do Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego w charakterze członka stowarzyszonego.

Stacje paliw w barwach MOYA wyróżniają nowoczesność i atrakcyjność oferty. Znajdują się w niej: pełny wybór paliw wzbogacony uszlachetnionym dieslem ON MOYA Power, koncept gastronomiczny Caffe MOYA oraz produkty marki własnej. W sieci stacji paliw MOYA z powodzeniem funkcjonują również programy kierowane dla klientów indywidualnych i biznesowych – karta rabatowa MOYA VIP oraz karta flotowa MOYA Firma. Jakość paliw sprzedawanych na stacjach MOYA potwierdzana jest przez niezależne laboratorium J. S. Hamilton Poland S.A. znakiem TankQ.

Prowadzimy w pełni transparentne i etyczne działania biznesowe, a w pracy z naszymi Partnerami stawiamy przede wszystkim na relacje. O naszej stabilności finansowej świadczy kaucja gwarancyjna wpłacona przez właściciela sieci, spółkę Anwim S.A. do Ministerstwa Finansów w najwyższej możliwej wysokości, wynoszącej 10 mln. zł. Priorytetowo traktujemy kwestie etyki, jakości i standardów. Są one wpisane w strategię naszego rozwoju. Do każdego Partnera podchodzimy indywidualnie, w zależności od możliwości i oczekiwań.

Historia marki MOYA

 • 2021 r. Akwizycja spółki The Fuel Company Holding BV
  Anwim S.A. podpisał umowę warunkową na akwizycję holenderskiej spółki The Fuel Company Holding BV, emitenta i operatora kart paliwowych TFC. Karty TFC akceptowane są na ponad 8 tys. stacjach w 18 krajach Europy.

 • 2021 r. Debiut Anwim S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych
  Debiut obligacji wyemitowanych przez Anwim S.A. na rynku Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W obieg zostało wprowadzonych 50 tys. obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1000 zł każda.

 • 2020 r. Enterprise Investors większościowym udziałowcem w Anwim S.A.
  Zwiększenie zaangażowania funduszu Enterprise Investors w Anwim S.A. jest kolejnym krokiem w realizacji ambitnej strategii rozwoju, jaką spółka przyjęła kilka lat temu. MOYA jest najdynamiczniej rosnącą siecią stacji paliw w Polsce, a zwiększenie zaangażowania kapitałowego Enterprise Investors pozwoli jej kontynuować ekspansję na rynku.

 • 2020 r. Uruchomienie nowego typu stacji - MOYA express
  MOYA express to stacje samoobsługowe, dostępne zarówno dla klientów detalicznych, jak i biznesowych sieci MOYA.

 • 2020 r. Powołanie spółki ESPPOL Trade
  Spółka ESPPOL Trade w dniu 22 stycznia 2020 r. uzyskała koncesje na obrót paliwami (OPC) oraz obrót paliwami z zagranicą (OPZ). Tym samym, ESPPOL Trade od 1 lutego  rozpoczął działalność operacyjną w zakresie handlu międzynarodowego, w tym importu paliw i biopaliw ciekłych.

 • 2018 r. Fundusz Enterprise Investors inwestuje w rozwój sieci stacji paliw MOYA
  Fundusz Enterprise Investors objął mniejszościowy pakiet  o wartości 100 mln zł. Decyzja pozwoliła utrzymać tempo rozwoju sieci MOYA, która aktualnie jest niekwestionowanym liderem wzrostu w swojej kategorii. Firma znana jest w branży ze swej elastyczności i umiejętności budowania trwałych relacji biznesowych.

 • 2014 r. Połączenie z Esppol S.A.
  Fuzja obu podmiotów nastąpiła w drodze przeniesienia całego majątku firmy Esppol (praw i obowiązków, w tym i wszelkich umów) na spółkę Anwim z siedzibą w Warszawie, należącą do tej samej grupy kapitałowej.

 • 2013 r. Wprowadzenie na rynek ulepszonego diesla ON MOYA Power
  ON MOYA Power to paliwo, którego formuła opracowana została przy współpracy z krakowskim Instytutem Nafty i Gazu. Efekty korzystania z uszlachetnionego paliwa ON MOYA Power widoczne są już po kilku tankowaniach. Wtedy bowiem odwrócony zostaje proces tworzenia się osadów na wtryskiwaczach i w układzie paliwowym.

 • 2012 r. Wprowadzenie na rynek napoju energetyzującego MOYA Energia
  Napój energetyczny MOYA Energia to najbardziej rozpoznawalny produkt marki MOYA. Charakteryzuje się klasycznym smakiem i wysoką zawartością kofeiny – aż 32 mg/100 ml. Jest dostępny w puszkach o pojemności 250 ml.

 • 2011 r. Wprowadzenie karty flotowej MOYA Firma
  Obecnie na kartę MOYA Firma dostępne są wszystkie paliwa sprzedawane na stacjach MOYA: ON, uszlachetniony ON MOYA Power, benzyna 95 i 98, LPG, a także AdBlue oraz płyny do spryskiwaczy. To właściciel firmy transportowej decyduje, które produkty chce udostępnić swoim kierowcom na karty flotowe.

 • 2009 r. Powołanie do życia własnej marki sieci stacji paliw MOYA
  Pierwsza stacja paliw MOYA została otwarta w Mińsku Mazowieckim. Przez ostatnią dekadę MOYA powiększała ofertę dogodnie rozlokowanych baz paliw funkcjonujących we współpracy z nowoczesnymi jednostkami transportowymi. Jako sieć przekonaliśmy do siebie klientów między innymi za sprawą jakości sprzedawanego paliwa.

 • 1992 r. założenie firmy Anwim
  Właścicielem sieci stacji paliw MOYA jest polska spółka z ponad 25-letnim doświadczeniem w hurtowej sprzedaży i dystrybucji paliw płynnych – Anwim S.A.

MAPA STACJI