Pointer Profil ogólnodostępny
Aktualności ON MOYA Power Program TankQ Produkty MOYA Stacje MOYA Caffe MOYA LINK 4 Kariera Kontakt Dla Partnerów
A A A kontrast
Przygotuj samochód do zimy
Zdjęcie główne

Silne mrozy, śnieg i oblodzone drogi to ciężka próba dla kierowców i samochodów. Wystarczy jednak wykonać kilka niezbędnych czynności, aby uniknąć problemów z codzienną eksploatacją auta. Eksperci MOYA, w kilku prostych krokach, radzą jak zadbać o samochód przed nadejściem mrozów. Nie daj się zaskoczyć zimie! Zadbaj o swój samochód już dziś!

 

Akumulator

Żywotność akumulatorów wynosi 3-4 lata. Przed nadejściem mrozów sprawdź stopień naładowania akumulatora i poziom płynu (elektrolitu). W razie potrzeby – wymień akumalotor na nowy. W czasie zimy, gdy olej napędowy w silniku nie jest tak płynny jak latem, akumulator musi użyć większej siły, by poruszyć tłoki w cylindrach. Dlatego ważny jest rodzaj paliwa, który tankujemy. ON MOYA Power zapewnia łatwy rozruch silnika nawet w ostre mrozy. 

 

Zbiornik paliwa 

W trakcie eksploatacji pojazdu do baku dostaje się para wodna, która później ulega skropleniu na ściankach zbiornika. Przed zimą powinno się ją usunąć np. poprzez dodanie do paliwa specjalnego dodatku wiążącego wodę. Paliwo ON MOYA Power zawiera demulgatory, które zapobiegają zanieczyszczeniu wodą systemu dostarczania paliwa.

 

Filtr paliwa

Węglowodory parafinowe, które wchodzą w skład oleju napędowego, w temperaturach poniżej zera krystalizują, co nierzadko prowadzi do zapchania filtra, zakłócenia pracy silnika a nawet jego unieruchomienia. Aby zapobiec tego typu problemom, najlepiej wymienić w serwisie filtr paliwa na nowy i stosować ON MOYA Power, który dzięki zawartym w nim depresatorom spowalnia proces wytrącania się parafiny, dzięki czemu zapobiega zapchaniu filtra paliwa.

 

Silnik

Kiedy aura zmienia się na zimową, warto zacząć tankować auto paliwem specjalnie przeznaczonym na tę porę roku. Jest to szczególnie ważne w przypadku silników typu diesel. Polecamy ON MOYA Power, paliwo, które zapewnia mniejsze spalanie, ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach oraz utrzymanie zbiornika paliwa, silnika i układu paliwowego w czystości.


Płyn do spryskiwaczy i wycieraczki

Zimą, kiedy dzień jest krótszy, a widoczność ograniczona, czyste szyby to podstawa. Jeśli już teraz twoje wycieraczki pozostawiają brud na szybach to znak, że najwyższa pora wymienić pióra. Należy również zadbać, by w zbiorniku na płyn do spryskiwaczy znajdował się płyn zimowy. Na stacjach MOYA dostępne są zimowe płyny do spryskiwaczy, bez metanolu, o gwarantowanej skuteczności do -22˚C.