Pointer Profil ogólnodostępny
Aktualności ON MOYA Power Program TankQ Produkty MOYA Stacje MOYA Caffe MOYA LINK 4 Kariera Kontakt Dla Partnerów
A A A kontrast
Hot dogi

Któż nie zna pysznych wędlin i mięs, produkowanych pod marką Morliny? Wszystkie kąciki Caffe MOYA serwowują parówki właśnie  z Morlin. Kiełbaski spełniają najwyższe standardy jakości, są naturalne, aromatyczne, świeże -  po prostu pyszne.

 

My jednak zacznijmy od początku: hipotez na temat powstania hot-doga jest wiele. Najstarsza prowadzi do roku 1487, kiedy to pierwsze bułki z kiełbaską miały pojawić się we Frankfurcie nad Menem (stąd polska nazwa „frankfurteki”). Niezależnie, czy jest to prawda, czy legenda, możemy być pewni, że hot-dog to wynalazek naszych zachodnich sąsiadów.


Długie kiełbaski przypominały ludziom jamniki, dlatego w swojej ojczyźnie mówiono na nie dachshund (po niemiecku: jamnik). Jednak dla Amerykanów była to nazwa zbyt trudna do wymówienia, dlatego postanowili ją, jak wiele innych rzeczy, uprościć – wymyślając nazwę hot–dog.


Świadomi tak długiej historii hot-doga, zapraszamy do Caffe MOYA na ciepłe bułki z tradycyjną parówką, z parówką chili lub z kabanosem, oraz z dodającymi smaku sosami!